Állatazonosítás és állatok jelölése az Agrarzone-nál
Az állatok azonosítása nélkülözhetetlen munkaeszköz a nagyobb állatállományok esetében az istállóban vagy a legelőn. A különböző állatazonosítóknak, például a , az vagy a köszönhetően jobban és gyorsabban megkülönböztetheti az egyes állatokat.
A jelenlegi uniós előírásoknak való megfelelés és a legelő és tenyészállatok nyomon követhetőségének biztosítása érdekében az Agrarzone weboldalon a következő termékek teljes választékát találja meg valamint az állatok füléhez való szabványos rögzítéshez.
Az állatok színének megkülönböztetéséhez különböző színű állatok közül választhat és és . Továbbá és az ideiglenes jelöléshez szükséges jelölő spray megtalálható az Agrarzone oldalon.
Miért kell azonosítani az állatokat?
A jogi követelményeknek való megfelelés érdekében: A szarvasmarhákat, sertéseket, juhokat és kecskéket megfelelően azonosítani kell, és a határidőig be kell jelenteni az illetékes hatóságnak. Az állatok megfelelő azonosítása megakadályozza a gazdaságok bezárását és a támogatások csökkentését
Állatazonosítás: A számokkal vagy színekkel ellátott állatazonosítással gyorsabban megkülönböztetheti az istállóban tartott állatokat. Nagyon hasznos a napi munkában, pl. fejés közben vagy a legelőn lévő saját állatainak azonosításához
A munka megkönnyítése: A tehenek jól olvasható számokkal való jelölése már ma is bevett gyakorlat számos gazdaságban. Különösen az állatállomány változásai esetén az óriási munkaterhelés-csökkenést jelent
Nyomonkövethetőség: Ha tehenet, szarvasmarhát, sertést, juhot vagy kecskét tart, akkor a jogszabályi előírásoknak megfelelően azonosítania kell az állatokat, hogy meg tudja különböztetni az állatokat. Az állatok azonosítása lehetővé teszi a származás nyomon követését, és a betegség elleni védekezés eszközeként szolgál
Mely állatok vannak megjelölve?
- Szarvasmarha
- Tehenek
- Borjak
- Sertések
- Malacok
- Juhok
- Kecskék
- Csirkék
- Libák
- Fácánok
- Pulykák stb.
Milyen állatazonosítási típusok léteznek?
Az istállóban tartott és legeltetett állatok, például szarvasmarhák, tehenek, sertések, juhok és kecskék alapvetően vagy egy előre meghatározott számozással, vagy színes különböztethetők meg.
Ezeket a termékeket általában az állatok azonosítására használják:
- : A füljelzőket elsősorban szarvasmarhák, juhok és kecskék azonosítására használják, és kiváló minőségű gyorsan és fájdalommentesen rögzítik az állat füléhez. másrészt jobbak a felnőtt tehenek és szarvasmarhák számára. alkalmasabbak malacok, juhok és bárányok számára.
- : A tehenek és szarvasmarhák könnyen olvasható számokkal való jelölése már sok tejgazdaságban bevett gyakorlat. A ellátott megkönnyíti a vizuális azonosítást.
- : A Fetlock pántok a nyakjelölő pántok népszerű alternatívája. A műanyagból kapható, az istállóban és a legelőn tartott állatok patáit a vagy a alapján lehet azonosítani.
- : Az sertések, juhok, szarvasmarhák stb. gyors, rövid távú jelölésére használják, és egyszerű és gyors alkalmazása miatt kiemelkedik más állatazonosítási módszerek közül.
- : Minden baromfitípus, mint például csirkék, pulykák, fácánok stb. könnyen és gyorsan megjelölhetők különböző színű, vagy spirálgyűrűkkel.
Szarvasmarha-azonosítás: szarvasmarha- és tehéncímke szarvasmarhák és tehenek számára
Népszerű szarvasmarha-azonosítás:
- ,
- Szarvasmarha rövid távú azonosításra
A tehenek és szarvasmarhák jelölése már számos tejgazdaságban és szarvasmarha-hizlaló gazdaságban szabványos és törvényileg előírt. Egy segítségével a gazdák vizuálisan gyorsabban azonosíthatják állataikat, és a jól illeszkedő nyakjelzővel a szarvasmarhák és tehenek hatalmas stressztől kímélik meg magukat, ami viszont kiváló hatással van a tejhozamra és a hús minőségére.
A jogszabályi előírásoknak megfelelően a teheneket és a szarvasmarhákat hivatalosan kell azonosítani. A születést követő hét napon belül az állatokat mindkét fülükön füljelzővel kell megjelölni. Mentesség vonatkozik a szabadtartásban tartott borjak jelölésére. Ott az állatok azonosításának a születéstől számított 20 napon belül kell megtörténnie. A füljelzők a szarvasmarha születésétől a szarvasmarha haláláig a fülön maradnak. Ha egy füljelző elveszik, azt azonnal újra kell rendelni. Ideális esetben a szarvasmarhák és tehenek füljelzőit folyamatosan ellenőrzik.
Ha a szarvasmarhákat és teheneket az AMA minőségi címke szerint tartják, minden borjú születését, minden eladást, vásárlást, valamint minden vágást 7 napon belül be kell jelenteni az AMA központi szarvasmarha-adatbázisába, és be kell jegyezni az állománynyilvántartásba.
Sertések azonosítása: a sertések jelölése füljelzővel_
Népszerű sertésazonosítás:
- rövid távú azonosításra
Ha a sertések Ausztriában születnek, akkor a lehető leghamarabb (legkésőbb a születési gazdaság elhagyása előtt) azonosítani kell őket, a következőkkel: sertésenként meg kell határozni.
A magántartásra szánt sertéseket szállítás előtt szintén hivatalos füljelzővel kell azonosítani. Azokra a szülőistállókra, amelyekből a sertéseket közvetlenül a vágóhídra szállítják, mentességi szabály vonatkozik. Ebben az esetben a sertést a vágás előtt 30 nappal hivatalos tetoválóbélyegzővel kell azonosítani.
Juh- és kecskefélék azonosítása a juh- és kecsketenyésztésben_
Népszerű juh- és kecskeazonosítás:
- rövid távú azonosításhoz
A juhokat és kecskéket a születésüket követő első 6 hónapon belül, de mindenképpen a születési gazdaság elhagyása előtt meg kell jelölni. Az állatok megjelölése általában két füljelzővel, vagy egy füljelzővel és egy lábszárpánttal vagy számozott lábszárpánttal történik. Ha egy állatcímke elveszik, azt 4 héten belül újra kell rendelni és fel kell erősíteni az állatra.
Ideális esetben a rendszeres időközönként ellenőrzik. A kecske- és juhtenyésztőknek 7 napon belül be kell jelenteniük az állatállományukat, az eladásokat, az állatok felvásárlását, levágását és a végső fogyasztónak azonnali levágás céljából történő eladását az Állat-egészségügyi Információs Rendszerbe (VIS).
Jó tudni: A születéseket, haláleseteket és házi vágásokat nem kell jelenteni, mivel ezeket a gazdaságok nyilvántartásában rögzítik, és a gazdaságok MFA-kérelmén vagy a VIS éves felmérésén keresztül gyűjtik.
A csirkék és baromfik jelölése színes spirálkarikákkal és csirkegyűrűkkel:
A spirálgyűrűk különösen népszerűek a baromfitenyésztésben. A baromfikarikák műanyagból készülnek, és könnyen felhelyezhetők a baromfi lábára. Így számos baromfifajta, például csirkék, fácánok, pulykák stb. könnyen és gyorsan megjelölhetők extra erős spirálgyűrűkkel.
Nagyobb fajták (pl. fácán, pulyka) esetében javasoljuk, hogy , kisebb baromfifajták, például csirkék vagy bantamok esetében. használjanak. A spirálgyűrűk négy különböző színben kaphatók. A csomagok szín szerint vannak rendezve, és egy csomagban (100 darab) a piros, zöld, kék és sárga színű gyűrűk egyenként 25 darabja található.
Jó tudni: A tyúkgyűrű viselése nem kötelező a törvény szerint, de különösen praktikus a , mivel megkönnyíti a saját madarak azonosítását.
Az Ön előnyei az Agrarzone üzletben:
Ingyenes visszaküldés: Ez minden 30 napon belül visszaküldött csomagküldeményre vonatkozik. A szállítmányozó céggel visszaküldött termékek szállítási költsége a vevőt terhelik.
Nincs kockázat a 30 napos pénzvisszafizetési garanciának köszönhetően: Ha a megvásárolt baromfitermék mégsem az Ön számára megfelelő, a kiszállítástól számított 30 napon belül indoklás nélkül visszaküldheti a terméket. Ezután visszatérítjük Önnek a teljes vételárat.
Minden termék megfelel a törvényes biztonsági előírásoknak: Minden mezőgazdasági berendezésünket a jogalkotó teszteli. Minden villamosítható termék, mint például a villanypásztorok, biztonságos az emberek és az állatok számára. Ezt a törvényes biztonsági előírások betartása garantálja.